روشهای اعجاب انگیز برای زیباتر شدن( 2)

١١. ورزش کنید. همه کسی را که به خودش احترام می گذارد و مراقببدن خود است را دوست دارند. خوب به نظر رسیدن فقط به آرایش و لباس محدود نمی شود،سالم بودن و داشتن احساسی خوب نسبت به خود هم بخشی از آن است.
-
حداقل نیم تا یکساعت در روز وقتتان را به ورزش اختصاص دهید و روزانه 8 لیوان آب بنوشید. آب درخششزیبایی به پوستتان می دهد.
-
اگر وقت برای باشگاه رفتن ندارید، حداقل 40 دقیقهدر روز –در فواصل استراحت های 20 دقیقه ای بین کار هم که شده—را به پیاده روی تنداختصاص دهید.
-
هر ورزشی که دوست داشته باشید خوب است اگر هم ورزشی را تابه حالامتحان نکرده اید، یکی را انتخاب کنید که با شرایطتان جور باشد.

12.
خوابکافی داشته باشید. این به شما کمک می کند همیشه بهترین ظاهر را داشته باشید و داشتنیک الگوی منظم برای خواب باعث می شود هر روز سرحال و سرزنده از خواب بیدار شوید وروز خوبی داشته باشید.

13.
هر روز بدنتان را برس بکشید. یک برس با مویپلاستیکی یا موی طبیعی برداشته و دایره وار روی بدنتان بکشید. از پاها شروع کنید وبالا تا سینه پیش روید. اینکار پوستتان را سفت کرده، سلولیت را برطرف نموده و پوستهای مرده را از بین برده و درخشش خوبی به پوستتان می دهد. بهتر است اینکار را صبحهاانجام دهید چون سرحال ترتان می کند. یادتان باشد اینکار را حتماً روی پوست خشکانجام دهید.

14.
بهداشتن دندانها را رعایت کنید. بعد از هر غذا دندانهایتانرا مسواک کنید و روزی دوبار از نخ دندان استفاده کنید و یادتان باشد هرچه بیشترمسواک بزنید، بهتر است.
-
البته دقت کنید که مسواک را سفت روی دندانها نکشید. ممکن است فکر کنید اینطوری دندانهایتان بهتر تمیز می شوند اما فقط به آنها آسیب میرساند.
-
حتماً بعد از گذشت 10 دقیقه از خوردن غذا مسواک کنید چون باعث می شودبه مینای دندان آسیب برسد و اگر وقت برای صبر کردن ندارید، فقط دهانتان را با آبخالی بشویید.
-
دندانهایتان را سفید کنید. همه با دندانهای سفید و تمیز زیباتربه نظر می رسند. و خرید سفیدکننده های دندان هم چندان برایتان گران تمام نمی شود. همچنین موقع مسواک کردن دندانها حتماً لثه ها، زبان و سقف دهانتان را هم مسواکبکشید.

15.
شاخص حجم بدن (BMI) خود را اندازه گیری کنید. اینکار به شما کمکمی کند وزن سالم خود را بدانید و دیگر وزن خود را با دیگران مقایسهنکنید.

16.
موهای زائد بدن و صورت را از بین ببرید. موهای زائد بدن وصورتتان را به طور منظم با هر روشی که برایتان مقدور است، از بین ببرید.

17.
با چشمانتان هم لبخند بزنید. چشمها دریچه روح هستند. پس وقتی با چشمانتان بخندیدمردم بلافاصله جذبتان می شوند.

18.
با محصولات خاص، موهایتان را براق ودرخشان نگه دارید.


نکات

·
به مقدار کافی آب بنوشید. از موادغذایی سالم و مغذی مثل ماهی، میوه ها و سبزیجات وغلات کامل استفاده کنید. این مواد به درخشندگی پوستتان کمک می کنند.
·
اگرپوستتان مستعد جوش است از بخار روغن درخت چای استفاده کنید. این بخار منافذ پوستتانرا باز کرده و این روغن به از بین بردن جوش ها کمک می کند.
·
بعد از استفاده ازبخورهای صورت یا سونا از تمیزکننده پوستی مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید. پساز شستشوی پوستتان، یک مرطوب کننده بدون روغن روی آن بمالید. بااینکه ممکن است بهخاطر سن پایینتان به نظرتان مسخره بیاید از کرم های ضد چروک استفاده کنید. این کرمها به پوستتان درخشندگی خاصی می دهد و استفاده مداوم از آن از بروز چروک جلوگیری میکند.
·
استفاده از مومک برای برداشتن موهای بدن بهترین روش است. بهتر است اینکاررا در سالن های آرایشی انجام دهید اما به هیچ وجه برای پوست صورتتان از این روشبهره نگیرید. چون پوست صورت بسیار حساس است. بند انداختن برای پوست صورت بهترین روشاست.
·
از اسپری، دئودورانت یا لوسیون برای پوستتان استفاده کنید. بااینکه جایدوش گرفتن را نمی گیرد اما باعث می شود دیگران از کنار شما بودن لذت ببرند.
·
یکآرایشگر خوب برای خودتان انتخاب کنید. ممکن است مجبور شوید پول بیشتری بپردازید اماارزشش را دارد. اگر مطمئن نیستید که چه مدل مویی به شما بیشتر می آید، ازآرایشگرتان کمک بگیرید.
·
روی رژلبتان برق لب بزنید.
·
ناخن هایتان را همیشهزیبا و مرتب نگه دارید. حداقل هفته ای دوبار نزد مانیکوریست بروید و اگر از عهدههزینه آن برنمی آیید، خودتان اینکار را یاد بگیرید. انجام فرنچ مانیکور آنقدرها همکه فکر می کنید سخت نیست. ناخن های پاها را هم فراموش نکنید.
·
همیشه موهایتانرا تمیز نگه دارید. بااستفاده از شامپوی مناسب موهایتان را درخشان و سالم نگهدارید. اگر موهایتان وز دارد، حتماً از نرم کننده و حالت دهنده و ضد وز برای موهایتانساتفاده کنید. اگر وقت ندارید که هر روز صبح موهایتان را بشویید، شب قبل آنها راشسته و کار درست کردن را برای صبح بگذارید.
·
وقتی شب موهایتان را می شویید، درهمان حالت که خیس هستند آنها را ببافید. اینکار باعث می شود صبح که موهایتان را بازکنید، حالت زیبایی پیدا کند و درست کردن آن آسانتر شود. مدل هایی را برای درست کردنموهایتان انتخاب کنید که با شکل و فرم صورتتان جور باشد.
·
از عطری استفادهکنید که بهترین احساس را در شما ایجاد میکند. همچنین می توانید از لوسیون بدناستفاده کنید. البته دقت کنید که بیش از اندازه عطر به خودتان نزنید. کمی از عطرتانرا روی یکی از مچ ها زده، آن مچ را به مچ دیگرتان بمالید و بعد روی بازوها وگردنتان بمالید.
·
مراقب لبهایتان باشید. از رژ لب های خوب و حتماً از برق لباستفاده کنید.
·
کفش های پاشنه بلند پاهایتان را فوق العاده نشان می دهند.
·
به خودتان در آینه نگاه کنید. بهترین ویژگیتان چیست؟ پاها؟ موها؟ دهانتان؟ شانههایتان؟ ببینید چطور می توانید این ویژگی را برجسته تر کنید. مثلاً اگر موهایزیبایی دارید، هر یک روز در میان آنرا بشویید تا براقتر و زیباتر به نظربرسند.
·
آنها که پاهای بلند و زیبایی دارند، حتماً به دقت همیشه آنها رااپیلاسیون کنند تا بتوانند با پوشیدن دامن یا شلوارکهای زیبا آنها را برجسته ترنشان دهند. آنها که شانه ها و استخوان بندی زیبایی دارند می توانند از تاپ ها وبلوزهایی استفاده کنند که زیبایی اندامشان را بیشتر جلوه گر کند.
·
هر شب یکحمام طولانی اما نه خیلی داغ بکنید. اینکار به ریلکس کردنتان کمک می کند.
·
هروقت که از وضعیت ظاهرتان ناراحت و غصه دار شدید، با چند نفر از دوستانتان برایشام بیرون بروید و با آنها دردودل کنید.
·
اگر از درون شاد و خوشحال باشید، بهبیرونتان هم منتقل خواهد شد. کارهایی انجام دهید که از آن لذت می برید، به کنسرتبروید، کفش بنفش بپوشید، با حیوانات بازی کنید و ....
·
اعتماد به نفس یکی ازجذابترین ترین چیزها در دنیاست. جسور باشید. پشتتان را صاف و سرتان را بالا نگهدارید. این حالت نشان می دهد که می دانید که هستید، چه می خواهید و کجا می روید. برای چشمهایتان از سایه های متفاوت و متنوع استفاده کنید. دکوراسیون اتاقتان را هراز گاهی تغییر دهید. با غریبه ها حرف بزنید. پر رو باشید اما نه بی ادب، محدوده خودرا بشناسید. مطمئن باشید که زیبایید.
·
خودتان باشید. بر حسادت خود و مقایسهکردن خود با دیگران غلبه کنید. ببینید چه چیز باعث می شود که دیگران اینقدر خوب بهنظر برسند. ببینید چطور می توانند حواس همه را به نقاط مثبت خود جلب کنند و با اینروش نقاط منفی خود را بپوشانند.
·
اگر پوستتان بی عیب و هیکلتان زیبا نیست نگراننباشید. زیبایی به شکل ها و اندازه های مختلف می آید. و یادتان باشد زیبایی واقعیهمان زیبایی درونی است.
·
ابروهایی که شکل طبیعی داشته باشند همیشه زیباتر هستنداما دقت کنید که ابروهایتان را حتماً دست یک متخصص خبره بسپارید.
·
اگر سنتانپایین است، از رنگ های شادتر استفاده کنید.
·
وانمود نکنید کسی هسیتید که واقعاًنیستید. خودتان بودن همیشه بهترین کار است. وقتی به خودتان در آینه نگاه میکنید،ببینید که چقدر زیبا هستید. اینکار اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد.
·
زیبابودن در درون همه دخترهاست. این شمایید که باید آمادگی نشان دادن آن را داشتهباشید.
·
همچنین یادتان باشد که باید همیشه زیبا به نظر برسید، نه فقط برایپسرها.


هشدارها
·
در آرایش کردنافراط نکنید. آرایش نکردن به شما نشان می دهد که بدون آن هم زیبا هستید و چندان بهآن نیاز ندارید.
·
یادتان باشد که یک لبخند زیبا بهترین دارایی شماست، پس مراقبدندانهایتان باشید و مرتب نزد دندانپزشک بروید.
·
همیشه درمورد اینکه آیا لازماست در همه قسمت های صورت آرایش داشته باشید یا نه خوب فکر کنید.
·
هیچوقت بهخاطر ظاهرتان کارهایی که از آن لذت می برید را کنار نگذارید. لزومی ندارد چون هرروز موهایتان را صاف میکنید دیگر شیرینی نپزید.
·
هیچوقت موی بالای لبتان را باتیغ اصلاح نکنید. بند انداختن یا استفاده از موبر برای آن بهتر است.
·
مصرفمشروبات الکلی یا موادمخدر به هیچ وجه به زیباتر کردن شما کمک نمی کند. درواقع درطول زمان، دقیقاً نتیجه عکس روی شما خواهد داشت.
·
اینکه مثل زن های هرزه به نظربرسید زیبایتان نمی کند. فقط شان شما را تا حد آن افراد پایین می آورد. بنا برسنتان لباس بپوشید. ها*ت و سک*سی بودن همه چیز زندگی نیست.
·
به توجه مردان سنبالا ارزش بگذارید ا

/ 0 نظر / 3 بازدید