نیاز و ارزو

یادمه اون موقعها وقتی که یه دختر مجرد بودم و 16-15 ساله بودم خیلی به خودم و جنسیتم می نازیدم و شعارم این بود که اه اه من که حاضر نیستم  ازدواج کنم چقدر ناراحت کننده است که با یه نفر تختت رو شریک بشی و چقدر ناراحت کننده تره که بخوای خانه داری کنی و غذا بپزی و خونه جارو کنی و بچه داری کنی و .... من که در حد و شانم نیست!!! من باید یه خانم موفق تحصیلکرده بشم که دنیا بشناسمتم البته از نظر تحصیلی فقط

 

کمی که بزرگتر شدم حدودای 17-18 سال هورمونها کار خودشون رو کردند و من رو کمی احساسی تر کردند! دیگه اعتقاد داشتم که می تونم عاشق باشم ولی هنوز میخواستم از نظر تحصیلی خیلی مطرح باشم و اصلا اصلا نمی خواستم به ازدواج و خانه داری و .. فکر کنم. توی همین سن ها بودم که بر حسب تصادف با آقای همسر هم آشنا شدم البته تا یک سال توی بهت بودم و نمی دونستم دارم چیکار میکنم بیشتر از اینکه به زندگی فکر کنم به این فکر می کردم که یعنی من واقعا عاشق این آدم شدم!!!!

توی سن 20 سالگی می دونستم که میخوام عاشق باشم ،‌می خوام ازدواج کنم ولی نه برای خانه داری و ... فقط برای اینکه می خوام عاشق باشم و عاشق زندگی کنم ،اعتقادم این بود که دو تا آدم عاشق می تونن روی یه گلیم پاره با خوشی زندگی کنند کله ام پر بود از افکار این مدلی !!!ولی هنوز هم عشق به درس خوندن وجود داشت و کمرنگ نشده بود ولی به این نتیجه رسیده بودم که فقط و فقط همین درسی رو که دارم می خونم رو میخوام ادامه بدم نه اینکه حتما حتما باید به بالاترین درجه علمی برسم . در واقع به این معتقد بودم که آدم به خاطر هر رشته تحصیلیی که دوسش نداره نباید زحمت بکشه فوق دیپلم یه رشته محبوب خیلی بهتر از دکترای یه رشته غیر محبوبه.

ولی همچنان اعتقاد داشتم جنسیت برتری دارم که نباید تن به هرکاری توی خونه بزنم!!!نه که خانه داری رو دوست نداشتم و ندارم ،نه اینطور نیست دلم نمیخواست کسی بهم فقط و فقط به چشم کسی که وظیفه اش تر و خشک کردن مرد خونه است نگاه کنه. آقای همسر رو ناز و نوازش میکردم فقط چون دلم میخواست نه بخاطر اینکه وظیفه مه یا نه بخاطر اینکه دلش رو به دست بیارم چون خود خودم دوست داشتم این کاررو بکنم.(یه جور غدی ذاتی)

الان که به اون دوران و الانم نگاه می کنم می بینم خوشبختانه شخصیتم حداقل در این مورد همونه که قبلا هم بوده و زیاد تغییری نکرده هنوزم درس خوندن رو دوست دارم هنوز هم اگه کارهایم رو سعی می کنم به بهترین وجه ممکن انجام بدم ولی زمانهایی که دلم نخواد هیچ کسی نمی تونه وادارم کنه، هنوزم دلم نمی خواد همه کسی فکر کنه وظیفه من فقط و فقط رسیدگی به مرد خونه و بچه خونه است ولی در عین حال دلم میخواد که بهترین همسر و مادر دنیا باشم (شاید این تضادها بخاطر خردادی بودنم باشه)در واقع می دونی نسبت به اون موقعها چه فرقی کردم؟ الان برام مهمترین مسئله اینه که بهترین همسر و مادر دنیا باشم و در کنارش بتونم به آرزوهای شخصی ام هم برسم، نمی دونم چقدر موفق شدم یا خواهم شد ولی یه چیزی بین خودمون باشه اینو به حساب یه صحبت در گوشی دوستانه دارم بهتون میگم احساس می کنم توانم مثل اون موقعها نیست یه جورایی خسته میشم ،‌کم میارم از نظر جسمی هم کششم کم شده هرجوری هست خودم رو می کشونم ها ولی نمی تونم تمام و کمال به کارهام برسم .

یه موقعهایی بهش فکر میکنم که چرا اینقدر قدرتم کم شده ولی نتیجه درستی نمی گیرم . یه موقعهایی از دست خودم شاکی میشم یه موقعهایی دلم به حال خودم می سوزه یه موقعهایی پرتوقع میشم ولی در نهایت نصف آمال و آرزوها و کارهام رو نمی تونم به نتیجه برسونم .

الان یه موقعهایی برعکس اون قدیما که بهم برمی خورد از کسی برای کارهام کمک بخوام دلم میخواد به کسی تکیه کنم دلم میخواد یکی کارهام رو بکنه یه موقعهایی به دستهای مهربون آقای همسر که همیشه همراهم بوده نیاز دارم یه موقعهایی دلم میخواد لوسم کنه و  نوازشم کنه ،‌کاری که تمام این سالها کرده ولی الان بهشون نیاز دارم اون موقع دوستشون داشتم ، الان هم دوسشون دارم هم نیاز دارم . به نظرم یه موقعهایی احساس نیاز بالاتر از احساس دوست داشتن تاثیر داره .

خدا کنه بتونم کاری برای خودم بکنم که باز مثل همیشه میدونم این خودمم که می تونم به خودم کمک کنم.

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرزو مامان آرش

آی تک جان سلام خوبی؟ خیلی جای تو و عروسک قشنگت خالی بود. [ماچ]

آرام

آی تک جان! فقط بدون که تو این مورد درگوشی که گفتی، تو تنها نیستی که اینطور احساس می کنه. من فکر می کنم با بالا رفتن سن یه سری توانائیها و ظرفیت های آدم کاهش پیدا می کنه. من خودم وقتی دوران بعد ازدواج رو با قبلش مقایسه می کنم، واقعا تعجب می کنم. اون وقتا هر دقیقه با آقای همسر می رفتیم کوه و کمر و ساعت ها پیاده روی و ورزش و بدو بدو. الان بهم می گه، اینکارارو کردی که منو گول بزنی و حالا که خرت از پل گذشت، یه روز جمعه هم نمی تونم صبح زود بیدارت کنم تا با هم بریم کوه. البته درک می کنه و اینا روب ه شوخی می گه ها ولی واقعا خودم به این نتیجه رسیدم. حالا هم که دارم وارد فاز مامان شدن می شم، بیشتر به این نتیجه رسیدم که توانائیهام تغییر کردن. زندگی رو باید با چشم باز پذیرفت. اگه بخوایم مقاومت الکی بکنیم فقط خودمونو داغون می کنیم. نه اینکه تسلیم بشیما، نه! هرگز این تو مرام من نیست. فقط اینکه حقایق رو ببینیم و با واقع بینی جلو بریم. یک کلام اینکه خودمونو گول نزنیم. مواظب خودت باش دوست خردادی و با ارادۀ من.

مامان نازنین

با وجوديكه من خردادي نيستم ولي كاملا" حسهامون نزديك به همه . منهم دقيقا" با همين تفكرات شروع كردم

سارا مامان تارا

مثل همیشه با نوشته هات احساس نزدیکی میکنم...تو مطمئنآ مادر و همسر خوب و لایقی هستی اینو از نوشته های قبلیت دستگیرم شده...امیدوارم بتونی موفق تر باشی همونجور که دلت میخواد... هر چند انسان هر قدر هم که پیش بره باز احساس میکنه باید ادامه بده....

خانم خونه

دیدی هر چند سال یه بار تمام افکار آدم عوض میشه. وقتی مجردی یه مدله وقتی ازدواج می کنی یه مدل دیگه و وقتی بچه دار میشی دوباره ورژنش جدید میشه.

هويت نام

به نام حامي حق دوست عزيز از شما دعوت مي كنيم تا از وبلاگ «هويت نام» ديدن فرماييد. هويت نام به بررسي خصوصيات افراد بر اساس نام آنها به صورت اختصاصي خواهد پرداخت . اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد و يا ويژگي هاي نام خود را ببينيد به نشاني هويت نام hoviyatenam.persianblog.ir مراجعه نماييد. لطفا اگر براي اولين بار است ديدن مي فرماييد متن ستون سمت چپ را بخوانيد ... منتظر حضورتان هستيم ...

فرناز

سلام عزیزم شرمنده ام این مدت نتونسته بودم سر بزنم خوبی؟تولد نیروانای گلم رو تبریک می گم ببخشید که تاخیر داشتم .امیدوارم از این به بعد بتئنم مثل قبل همیشه باشم[قلب][ماچ]

شنونده

[لبخند]