زن بودن

زن بودن برایم همیشه مهم بوده و هست ،زن بودن به معنای واقعیا نه از این زن هایی که فقط اسم زن بودن را یدک می کشند یا کسانی که فکر می کنند زن بودن یعنی خانه تمیز و بوی قرمه سبزی پیچیده در خانه ، یا در مقابلش زن هایی که زن بودن را شرکت در جلسات فمنیستی و دفاع از حقوق زن می دانند و خانه هایشان را کثافت گرفته و از همه بدتر بخاطر افکار آنچنانی شان روابط ناهنجاری هم با اعضای خانواده شان دارند

 

زن بودن برایم تعریف خاص خودش را دارد ،زن بودن یعنی تعادل در زاویه های مختلف زنانه ،زن بودن یعنی متفاوت بودن در خیلی از زمینه ها با مردان ، اصلا برابر بودن با مردان معنی عجیبی است از نظر من برابر بودن با مردان ناهنجاری است

زن ، زن است و مرد،مرد

زن یک سری نقاط قوتی دارد که مرد حتی فکرش هم برایش سخت است و البته بلعکس

این تفاوتهای زنان با مردان است که باعث جذابیت و زیبائی یک زن چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی است .

هرگز دوست نداشته ام یک مرد باشم ولی نه بخاطر اینکه افکار فمنیستی دارم که اتفاقا به همان اندازه که از مردانی که دم از مرد بودن و کوچک دانستن زنان می زنند از زنانی هعم که شعارهای زنانه می دهند بدم می آید .

چه بسیار زنانی را میشناسم که افکار آنچنانی شان گوش فلک را کر کرده ولی در زندگی داخلی خودشان مشکل دارند .

چرا نباید به این فکر کنیم که زن بودن فقط شعار دادن و موفقیتهای اجتماعی نیست؟ چرا نباید فکر کنیم که زن بودن کهنه بچه عوض کردن و خانه تمیز کردن هم نیست؟

زن بودن یعنی تعادل همه نقاط زنانه

چه فایده ای دارد که من در صحنه اجتماع زنی موفق باشم ؛شغل آنچنانی داشته باشم ،درآمد آنچنانی تر و ده مرد اسکورتم کنند و امضا بدهم و شعار بدهم و شعار بشنوم ولی در خانه حضور نداشته باشم ،شاهد رشد بچه هایم نباشم ،همسرم همیشه کمبود من را حس کند،‌بچه هایم همیشه برای نوشتن دیکته دست به دامن غیر مادر باشند و غذاهای هول هولکی بپزم؟

اصلا چرا اینهمه حرف چرا نباید از جنبه زنانه ام لذت ببرم؟

هر زنی بگوید از آشپزی کردن ،خیاطی کردن ،‌بافتن ، بچه داری کردن ،ناز کردن برای همسر و و و را دوست ندارد یک جای کارش میلنگد یا سر خود را گول می مالد و یا ترجیح می دهد نقابی روی صورتش داشته باشد یا مشکل هورمونی دارد ولی تا کی؟‌تا کی می توانیم در حریم خانه خودمان هم نقاب داشته باشیم؟

برعکسش هم آزار دهنده است ،‌زنی که فقط از صبح تا شب بشورد و بپزد و بدوزد و بچه داری کند و خودش را برای همسر بیاراید هم یک جای کارش می لنگد به همان نسبت زنی که از اوضاع مملکتش خبر ندارد ،‌از وضعیت اقتصادی و بقیه امور چیزی نداند و خود را محتاج به جیب همسر و  حرفهای نصفه نیمه او کند هم کارش می لنگد.

زنانه زندگی کردن یعنی همه جوانب زندگی را همزمان و موزون رعایت کنی .

در بعضی امور قوی تر از مرد عمل کنی چون این خصلت توست ،در بعضی مواقع هم ضعیف تر عمل کنی چون این هم خصلت توست  ، در بعضی مواقع هم پا به پای مرد پیش بروی چون این هم باز خصلت توست.

کدام مردی را دیده ای که مثل زن بتواند بچه داری کند و همزمان آشپزی کند و کتاب هم بخواند و به امور خانه اش برسد و پول هم در بیاورد و لبخند هم بزند؟

کدام مردی را دیده ای که در آن واحد هم آشپزی کند هم بچه داری کند هم روزنامه نویسی کند هم بحث داغ روز را هم دنبال کند ولی خستگی اش را پنهان کند؟

کدام مرد به خوبی یک زن می تواند بچه  تربیت کند و در جامعه هم حضور فعالی داشته باشد خانه اش هم مرتب باشد دانشگاه هم درس بخواند و همزمان در دانشگاه درس هم بدهد؟

مسلما اگر یک مرد بخواهد همه این کارها را انجام بدهد یا بداخلاق می شود یا خسته است یا سرش درد می کند یا باید وقتی خانه می آید دو ساعتی را تنها روزنامه بخواند یا تلوزیون ببیند تا خستگی اش در بیاید یا نه خوش هایش را با دیگری تقسیم میکند و نا خوشی هایش را برای زنش میاورد.

ولی در مقابلش

کدام زنی هست که بتواند بی منت تمام در آمدش را خرج زندگیش کند و با تمام وجود بداند که وظیفه اش غیر از این نیست؟

کدام زنی هست که بتواند با تمام وجود بتواند حامی همسرش باشد؟ کدام زنی می تواند با نهایت گذشت خانواده همسرش را به خانواده خودش ترجیح دهد؟ و و و

کدام زنی می تواند راز زندگیش را به مادرش یا یک دوست نگوید؟

کدام زنی میتواند غر نزند؟ کدام زنی میتواند بخاطر معنویات زندگیش چشم به روی ظواهر و تجملات ببندد؟

با تمام قوا به این اعتقاد دارم که زن و مرد یکی نیستند هرکدامشان نقاط قوت و ضعف خودشان را دارند و زن بودن به شعار دادن و جلسه تشکیل دادن نیست ، زن بودن به آشپزی و خانه داری هم نیست ، زن بودن یعنی تعادل در خصلتهای زنانه یعنی در عین حال که آرامش را در خانه ایجاد میکند ( که یکی از خصلتهای دوست داشتنی زن هست) در جامعه هم حضور داشته باشد ، زن یعنی ایجاد چشمهای عاشق همسرش ، زن یعنی در عین حال ایجاد افتخار در جامعه ، زن یعنی مادر خوبی بودن ولی در عین حال حضور منطقی در بیرون از خانه

میدونی زن یعنی چی؟

یعنی همسرت بگه وقتی ساعت کارم تموم میشه پر میکشم به سمت خونه ، زن یعنی بچه ات راه بره بگه من بهترین مادر دنیا رو دارم ،‌زن یعنی وقتی داری به شصت جفت چشم زل میزنی و درس میدی همه با دقت به حرفهایت گوش بدن و ازت سئوال کنن و وقتی توی راهرو دانشگاه راه میری بشنوی که میگن عجب سواد و تجربه ای داره، زن یعنی خونه تمیز غذای آماده ،‌زن یعنی حواس جمع به اوضاع اقتصادی خونه و سروسامون دادن به اون ،‌زن یعنی حفظ عشق توی اعضای خونه ، زن یعنی کسب علم در عین حال که به فکر پیشرفت بقیه اعضای خونه است ، زن یعنی به روز نگهداشتن اطلاعات روز دنیا ، زن یعنی لطافت

چقدر من همه جوانب زنانه ام را دوست دارم ، رسیدن به همه شون سخته ولی شدنیه چون من یه زنم

 

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شیلا

فقط می تونم بگم[دست][دست][دست][تایید]با تو صد در صد موافقم که زن و مرد باهم فرق دارند و کسی که اینو انکار کنه ذات هستی رو انکار کرده.

سارا

راستش من یک زمانی دلم میخواست پسر بودم. اون موقعهایی که می دیدیم جامعه چه امتیازاتی رو به پسرها به خاطر جنسیتشون میده! اما الان 100% خوشحالم که یک زنم. [لبخند] امیدوارم یک روزی بتونم مثل تو یک زن قوی و قدرتمند بشم که تکیه گاه محکمی برای همسر و فرزندشه[قلب]

آرام

آی تک جان! قشنگ تر از زن بودن اینه که آدم به بودنش آگاه باشه و بهش افتخار کنه. منم به داشتن دوست روشن و فهمیده و پر توانی مثل تو افتخار می کنم. موفق باشی خانومی.

زهرا مامان عرشیا

سلام دوست دانای من از اینکه تونستی به اینا برسی عالیه . البته من هم همیشه از کودکی تا حالا از زن بودنم خوشحال بودم . در کودکی از زیبایی دخترانه ام و در نوجوانی از احساس قشنگ ناز کردن و عشوه کردن و در جوانی از بلوغ فکری ام نسبت به پسرهای هم سن و سال اطرافم و الان از همسرو مادر بودنم نهایت لذت را برده ام . از وقتی پسردار شدم به شخصیت پسرها توجه بیشتری میکنم اونا هم دنیای قشنگ خودشون را دارندقدرت غرور منطق و ... الهی قربون عرشیای خودم برم البته عرشیا هم مرد مرداست ها . بنظر من هم زن بودن واقعی و مرد بودن واقعی هردو زیبان اصلا خدا زشتی نیافریده فقط ما هستیم که زشتی را میپرورانیم . البته امیدوارم ما از آن دسته نباشیم .

یاسمن

آیتک جان من یک ماهی یک موضوعی که دقیقا به نوشته تو ربط داره ذهنم را مشغول کرده تصویری که گفتی خیلی قشنگه ولی سخته درک شدن می خواد از طرف اطرافیان و هنر و تحمل از طرف خود آدم

خانومی

سلام من هم به ینکه یه زنم افتخار می‌کنم ولی تو این مملکت دوست دارم بچم پسر باشه تا راحت‌تر زندگی کنه. با تبادل لینک که مخالف نیستی؟؟؟؟؟ پس باااا اجااااازه لینکت کردم. بهم سر بزنی خوشحال می‌شم.

من حالم از بافتنی و خیاطی بهم میخوره به نظرم وقت تلف کردنه به جاش دوست دارم برم کافه برم دوچرخه سواری هیچم احساس غیر عادی بودن نمی کنم من اگر بافتنی کنم خودمو گول زدم.

نفس

[گل]من دوست دارم همه چیز و با هم تجربه کنم هم کدبانوی خوبی باشم..هم سیاستمدار خوبی......[گل]

مهربانو

سلام عزيزم .. شايد آرزو داشتم همچين مطلبي رو بنويسم ولي ديدم تو نوشتي و چقدر هم زيبا نوشتي .. من به همه ي نوشته ت ايمان دارم [گل]