آی آدمها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید

در این وانفسای شهر که تمام فکر آدم رو معطوف خودش کرده بزرگترین چیزی که فکرم رو مشغول کرده اینه که بیچاره مادرهایی که چشم انتظار بچه هاشونن چقدر فکرها برای بچه هاشون داشتند و الان دلهره جاشون رو گرفته

 

مگر ما چه میخواهیم؟ بیشتر از یک احترام برای نظراتمون؟ وای بحال ما که حق به این کوچکی رو ازمون دریغ میکنند اون وقت مائی که یه همچین حق کوچیکی رو نداریم چه جوری میخواهیم برای آینده بچه هامون توی این بی ثباتی تصمیم درستی بگیریم؟

 

 برای اولین بار وقتی پایم را بیرون از خانه میگذارم دست دخترکم را محکم میگیرم و از ترس از دست دادنش میلرزم نمی دانم این چه حسی است ولی توی این آشفته بازار هر اتفاقی می تواند بیفتد . می دانم می دانم که خون من و بچه من رنگین تر نیست ولی این حس دست خودم نیست .

 

کلاف زندگی را گم کرده ام نه برای اینکه در این جمعیت خروشان بوده ام نه فقط برای اینکه در دلم عزاداری گرفته ام و به صورتم نقابی زده ام تا دخترکم بوئی نبرد،  تا دیگران را از حال درونم خبردار نکنم و این برای منی که هیچوقت نقاب نزده ام کافی است تا سردرگم باشم.

 

گاهی فکر میکنم همه این خبرها را د رخواب میبینم و واقعیتی ندارد . نمی دانم دوست دارم الان چه شرایطی داشتیم ولی میدانم این وضعیت را دوست ندارم..دوست ندارم منی که به ایرانی بودنم افتخار می کنم شاهد تفرقه بین مردمم باشم شاهد کتک زدن یک ایرانی بهدست  ایرانی دیگری باشم.

دیشب برای اولین بار بعد از دیدن صحنه های زجر آور عین پیرزنها با حرص گفتم الهی دستت بشکنه و اون جوری نتونی باتوم بزنی . آخه بهت چی میرسه مردک الدنگ .

 

واقعا به خودتون رجوع کردین؟ واقعا ما ایرانیها مگه چی می خواهیم غیر از یه آزادی معمولی؟ غیر از یه آرامش که حق مونه ؟ غیر از احترام به نظراتمون؟ غیر از اینکه میخواهیم وقتی دنیا بهمون به چشم یه ایرانی نگاه میکنه ما رو متمدن بدونه ؟ فکر نمی کنم به غیر از درصد کمی از آدمها که زیاده خواهند بقیه چیز خاصی بخوان .

 

نمی تونم زندگی عادی ام رو بکنم وقتی می بینم نمی ذارن.

کاش بشه چشمامو ببندم و باز کنم ببنیم همه چیز به نفع هم وطنام به خیر گذشته .

قدرت فکر کردن ندارم . این روزها فقط دلشوره دارم .

یکی میتونه به من اطمینان بده این همه کشت و کشتار به نفعمون میشه شاید کمی آروم بشم ؟

/ 11 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شنونده

کار منم اینجا شده خوندن اخبار و حرص خوردن و اشک ریختن...[ناراحت]

شنونده

من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، همه برمی خیزند. من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟ چه کسی با دشمن بستیزد؟

زهرا مامان عرشیا

سلام خانمی من خیلی عقبم تولد دختر گلت رو تبریک میگم و از اینهمه تاخیر عذر خواهی میکنم براش بهترینها رو آرزومندم . دوستت دارم[قلب]

freedom

آخ حالم خیلی بده از اتفاقات این چند روز. دیروز وقتی خوندم که به خانواده ندا حتی اجازه داشتن یه مراسم خاکسپاری درست و حسابی رو ندادن و به هیچ مسجدی اجازه ندادن توش مراسم ندا رو برگزار کنن داشتم دیوونه میشدم. اینقدر گریه کردم که نگو. وقتی تشنج یه پسر جوون رو که گاز اشک آور خورده بود با چشمای خودم دیدم. شکستن دست یکی و بدن تیکه تیکه شده یکی دیگه رو نمیدونی چه حالی داشتم. آخه چرا؟ واقعا به چه جرمی؟ میدونی میگن خون یه مظلوم که به ناحق ریخته شده باشه هیچ وقت پاک نمیشه؟ میگن اون خون برای همیشه میجوشه! احتمالا تا وقتی انتقامش گرفته بشه.

مامان دیبا و پرند

سلام دوستم خدا به داد دل تمام مادرها برسه. واقعا جواب این خونها رو چطوری قراره پس بدهند؟؟[گریه][گریه]

مانلي

تقاضای ما خیلی ابتدایی و اولیه است و خیلی هم متمدنانه مطرح شد: با رای دادن و بعد اعتراض آرام...اما جوابمان گلوله بود

آرام

تنها چیزی که جلومو می گیره تا منم مثل خیلی ها جلوی چوب و چماق و ضرب گلوله نرم، همین فکره عزیزم. واقعا از دست دادن این همه جوون بی گناه به چه قیمتی؟ همش می گم، اینا یه خوابه که می گذرهو یه کابوس وحشتناک و هر شب که می خوابم منتظرم که روز بعد از این کابوس بیدار شده باشم. آی تک جان حواست باشه تو یه مادری و باید رفتارت طوری باشه که نگرانی و وحشت رو به اون عزیز کوچولو انتقال نده. خودت نوشته بودی ولی می دونم خیلی سخته. این روزا ما همه باید نقاب به چهره داشته باشیم. چیزی که یه عمر ازش متنفر بودم. مواظب خودت باش عزیزم و سعی کن یک کم به خودت آرامش بدی. شاید یه سفر کوچولو بد نباشه. می دونم خیلی ناآرومی و تو این شرایط گذاشتن خانواده و رفتن به سفر خیلی سخت و شایدم بی انصافی باشه. خودمم الان تو همین شرایطم ولی با داغون شدن روحیه و از بین رفتن آرامشمون اگه خودمونم بخوایم بهش دامن بزنیم، چی گیرمون می آد خانومی. مواظب خودت باش. می بوسمت.

سرباز معلم

خوشحالم که دیدن نمایشگاه برایتان جالبه بوده...ممنون از مهربانی تان