من و دلنوشته هام

زنان و مردان با هم برابرند ؟ اصلا چنين نيست
نویسنده : آي تك - ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۸/٢٢
 

حس زنانه:

 

مهارتهاي حسي زنان بسيار ظريف تر و دقيق تر از مردان است.زن به عنوان بچه زا و لانه دار به توانائي تشخيص تغيير حالو رفتار در كودكان و ديگران نيازمند بود تا بتواند به نشانه هاي درد،گرسنگي،صدمه،خشم يا ناراحتي آن ها پي ببرد.

 

اين توانائي را عموما (( حس زنانه)) ميگويند.

 

حس زنانه چيزي است كه مرداني كه بازيگوشي ميكنند و بالاخره گير مي افتند را به وحشت مي اندازد.

 

 

 

زن من يك تار موي بولند را از ده متري روي شانه من مي بيند اما وقتي مي خواهد ماشين را پارك كند در بزرگ گاراژ را نمي بيند.

 

و مرد:

 

مرد اشك روي گونه ها را ، كج خلقي را مي بيند يا سيلي روي صورتش را احساس مي كند اما هرگز نمي داند ماجرا از چه قرار است.

 

مرد نان آورهرگز مدت زيادي را در غار نمي گذراند تا نشانه هاي فرازباني يا ارتباطات بين افراد را ياد بگيرد.

 

آزمايشات اسكن مغزي نشان مي دهد كه حداقل 70 درصد از فعاليت هاي الكتريكي مغز مرد در زمان استراحت خاموش است.اما همين آزمايشات مشخص مي كنند كه 90 درصد از فعاليت هاي مغزي زن هنگام استراحت برقرار است و به طور مرتب سيگنال هاي اطلاعاتي را از پيرامون دريافت كرده و تحليل مي كند . زن دوستان  بچه هايش را مي شناسد ، از آرزوها ،روياها و ماجراي عاشقانه ، ترس هاي پنهاني، آنچه در مغزشان مي گذرد ، آنچه حس ميكنند و شيطنت هايي كه در سر دارند آگاه است. مرد به ندرت متوجه موجودات كوچكي كه با او زير يك سقف زندگي ميكنند ، مي شود .

 

 

 

پ.ن:متن بالا بدون هيچ كم و كاستي از كتاب كوچكي كه ديروز خريدم نوشتم به نظرم كتاب جالبي اومد . متون كوچيكي كه در مورد تفاوتهاي مرد ها و زن ها وجود داره و آدم رو دچار سوءتفاهم ميكنه .

 

اسم كتاب زنان و مردان با هم برابرند؟اصلا چنين نيست . نوشته آلن و بارابارا پيزه . يه كتاب كوچولوي آميخته با طنزه اگه جالب بود بگين همه كتاب رو قدم به قدم هر از چند گاهي بنويسم كه با هم بخونيمش و اگر به نظرتون  لوس و بي مزه بود بازم بگين كه فقط براي خودم بخونمش