من و دلنوشته هام

آموزش دانلود از سایت رپیدشر
نویسنده : آي تك - ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٥
 

 

 

«رپیدشر» سایتی است که خدمات اشتراک‌گذاری فایل، (باشعار: میزبانی با یک کلیک) ارائه می‌دهد، و برای تبادل فایل بر روی اینترنت استفاده می‌شود.
«
رپیدشر»
در ۱۹ اکتبر ۲۰۰۶ به وجود آمد. مالکیت این سایت آلمانی است اما از کشور سوئیس عمل می‌کند، سرورهای دیگری نیز نقاط مختلف جهان به این سایت خدمت می‌کنند. این سایت (شرکت) به دو صورت رایگان (free) که با محدودیتهایی همراه است و تجاری (Premium) خدمات ارائه می‌کند و با پرداخت عضویت اعضای پرداخت کننده حمایت مالی می‌شود.

اگر شما از اکانت Premium استفاده می کنید، می توانید بدون مشکل و محدودیت از رپیدشر استفاده نمائید. اما اغلب کاربران به عنوان کاربر رایگان (free) از خدمات این وب هاستیگ استفاده می نمایند. در این حال (free)، کاربر با یکسری محدودیتهایی روبرو هست که در زیر نحوه اینگونه دانلود از سایت رپیدشر را توضیح می دهم:
 

بعد از کلیک بر روی لینک فایلی که در رپیدشر قرار دارد صفحه ای مانند زیر باز می گردد:

 

بر روی Free user کلیک نمایید،
صفحه جدیدی باز میشود مانند زیر:

 

شما باید صبر کنید تا عدد به صفر برسد و صفحه جدیدی باز گردد.
(
توجه: ممکن است گاهی این عدد نیاید و مستقیم صفحه زیر باز شود)

 

پس از کلیک بر روی محل مشخص شده (دکمه Download)
دانلود ویندوز شما شروع به فعالیت میکنید و از شما در مورد دانلود فایل سوال میکند
که با زدن دکمه save دانلود فایل شروع می گردد.

 

نکته مهم:
شما هنگام دانلود رایگان از سایت رپیدشر، حق استفاده از نرم افزارهای کمکی دانلود (مانند: DAP , Flashget و ...) را ندارید. پس نرم افزار دانلود خود را غیرفعال کنید.
 

نکاتی برای دانلود فیلم:

  • فیلم هایی که در سایت رپیدشر قرار دارند، معمولا در چند بخش (part) هستند. پس از دانلود لینک اول شما باید لینکهای دیگر را نیز یک به یک دانلود کنید. زیرا این لینک ها بدون هم از حالت فشرده خارج نمی شوند و قابل اجرا نیستند. ( مگر فیلم تک لینک باشد)
  • پس از دانلود تمام فایلها توجه کنید که تمام آنها در یک پوشه (folder) قرار گیرند. سپس بر روی فسمت اول (part 1) کلیک نمایید و به وسیله نرم افزار «winrar» اولی را از حالت فشرده خارج نمایید. سپس بقیه فایلها به صورت خودکار از حالت فشرده خارج و به هم متصل می شوند و شما میتوانید از فیلم استفاده نمایید.
  • در برخی موارد ممکن است بعد از اینکه فایل را از حالت فشرده خارج کردید و اجرا نمودید، صدای فیلم پخش شود اما تصویر فیلم نمایش داده نشود. در این مواقع نرم افزار DivX Player را از این آدرس دانلود کرده و نصب کنید.